نشریه مبدل گرمایی

دوماهنامه مبدل گرمایی:
این نشریه از پاییز 1385 تاکنون منتشر شده و در آن مقالات و آگهی های مرتبط با صنعت مبدل گرمایی به چاپ میرسد. از شرکتهایی که به طور مستمر در بخش آگهی های آن همکاری داشته اند میتوان از کولرهوایی آبان، فاتح صنعت کیمیا، گروه فناوری آریوپایا (آریوپاد)، دما فین، طاها قالب توس، رادیاتور ایران، خانیران مبدل، بهران مبدل، تکنو سرویس، مهندسی و صنعت، پولادورزان کیمیا، آرافین، گام الکتریک و … نام برد. برای دانلود فایل مقالات شمارههای گذشته، لازم است به نشانی www.Mobaddel.ir مراجعه نمود. شماره مجوز انتشار این دوماهنامه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 6016-90 میباشد. شماره تماس تهران: 88671676
ماهنامه نفت و انرژی:
این ماهنامه بین المللی از آذر 1384 تاکنون منتشر شده و در آن مقالات و آگهی های گوناگونی مرتبط با صنعت نفت و انرژی به چاپ میرسد. صنایع بالادستی و پایین دستی، مقالات علمی با جنبه های مختلف، نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، HSE، انرژیهای تجدید پذیر و پاک، بهینه سازی انرژی، تجهیزات فرآیندی و عملیاتی، مباحث سیاسی / اقتصادی / اجتماعی، بهداشت و محیط زیست و … در طی این چند سال در این ماهنامه به چاپ رسیده است. ماهنامه ای که به نوعی آن را میتوان پرتیراژترین ماهنامه صنعت نفت و انرژی کشور دانست. چرا که از فروردین ماه 1388 تاکنون، هر ماه یک شماره از آن منتشر شده است. 12 نسخه مستقل در هر سال. امری که دیگر همکاران مطبوعاتی به آن دست نیافته اند. برای دانلود فایل مقالات شمارههای گذشته، لازم است به نشانی www.naft-o-energy.com مراجعه نمود. شماره تماس تهران: 88671676
نشریه چیلر و برج خنک کن:
این نشریه از پاییز 1389 تاکنون منتشر شده و در آن مقالات و آگهی های مرتبط با چیلر و برج خنک کن به چاپ میرسد. از شرکتهایی که در بخش آگهی های آن همکاری داشته اند میتوان از دامون سرویس، کولر هوایی آبان، تهویه نیا، آریا بنیز، تهویه آرا، فراست، مهندسین کارو اندیشه، اکو انرژی، ساری پویا، یکتا تهویه اروند و … نام برد. برای دانلود فایل مقالات شمارههای گذشته، لازم است به نشانی www.TSISATCONF.ir مراجعه نمود. شماره مجوز انتشار این نشریه با نام برج خنک کن از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 22569-91 میباشد.
کتابهای تخصصی:
• رسو بگذاري در مبدلهاي حرارتي (دکتر محمدرضا جعفری نصر)
عليرغم دستيابي مهندسان به توانمنديهايي چشمگير در طراحي هاي نوين ساخت مبدلهاي حرارتي، مشكل رسوب گذاري در آنها هنوز يكي از پرهزينه ترين معضلات محسوب میشود و تنها در امريكا اين مشكل هزيه هاي نزديك به پنج ميليارد دلار در بر داشته است. در اين كتاب مولف، ضمن آشنا كردن مهندسان و دانشجويان با مباني علمي موضوع شامل بررسي انواع رسوب، مدلسازي و پيش بيني تشكيل آن، در نهايت روشهاي كاهش و كنترل رسوب را بررسي و ارايه كرده است
• فناوريهاي نوين در بهبود عملكرد مبدلهاي حرارتي (دکتر محمدرضا جعفری نصر)
خوشبختانه در سالهاى اخير دانش فنى لازم براى طراحى و ساخت مبدلهاى حرارتى، به ويژه از نوع پوسته و لوله اى، در كشور به خوبى توسعه يافته است ولى متاسفانه شناخت كافى از فناوری هايى نوين در اين زمينه كه در حال حاضر شركت هاى طراحى مهندسى پيشتاز دنيا در صنايع مختلف به ويژه نفت، گاز و پتروشيمى به كار مي گيرند وجود ندارد. كتاب حاضر، كه حاصل سالها پژوهش و تدريس مولف براى مهندسان و دانشجويان رشته هاى مهندسى شيمى و مكانيك است، با هدف آشنا كردن آنان با مبانى علمى روشهاى نوين افزايش انتقال حرارت نگاشته شده است. در اين كتاب تلاش شده صرفا روشهاى كاملا كاربردى كه طراحى، ساخت و اجراى آنها در داخل كشور ممكن است معرفى و بررسى شوند. این کتاب 592 صفحه و قیمت آن هفده هزار تومان میباشد.
• يكپارچه كردن انرژي در فرآيندهاي شيميايي (دکتر محمدرضا جعفری نصر)
از سه دهه قبل، حوالي سال 1970 میلادی، با رو به كاهش گذاشتن منابع انرژي و به تبع آن افزايش قيمت اين منابع براي مصرف كننده ها، موضوع بحران انرژي يكي از مقوله هاي اساسي روز دنيا بوده و پيوسته بررسي شده است. بحثي كاربردي كه در زمينه بازيافت انرژي در دهه 70 میلادی مطرح شد، در نهايت در قالب يكپارچه كردن فرآيندها جامعيت يافت. در واقع میتوان گفت كه هدف از فشرده كردن دستگاه ها و يكپارچه كردن فرآيندها بهره گيري از بيشترين توانمندي هاي موجود در آنهاست تا کمترين وابستگي را به تامين نيازهاي خود از خارج داشته باشند.

مراکز توزیع تهران:
فروش با 20 درصد تخفیف توسط دبیرخانه همایش (خانم نوری 88671676)
مرکز نشر پژوهشگاه صنعت نفت: 48252048
واحد بازاریابی و فروش: 48253250
انتشارات دانش نگار: 66400220
انتشارات دستان: 66954800
انتشارات دانشگاه هرمزگان: 66950553
انتشارات مرکز نشر دانشگاهی: 88556169
انتشارات جهاد دانشگاهی: 66952726
انتشارات سازمان مدیریت صنعتی: 22043005
انتشارات آدینه: 88823856
• مقدمه ای بر مبادله کنهای گرما (دکتر سپهر صنایع)
این کتاب 550 صفحه ای شامل دوازده فصل بوده و توسط دانشگاه علم و صنعت به چاپ رسیده است.
فروش با 20 درصد تخفیف توسط دبیرخانه همایش (خانم نوری 88671676)
مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت: 77240425
قیمت اصلی کتاب: 29 هزار تومان
• تبريد؛ اصول و روش ها
تعداد صفحه: 359
نشر: دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب (1388)
شابک: 978-964-223-850-7
قطع کتاب: وزیری
وزن: 800 گرم
www.jafarkazemi.com
تبرید یا سرمایش دارای کاربردهای گوناگونی در شاخه های مختلف علمی، تحقیقاتی و کاربردی است. برای مثال از این کاربردها میتوان به کاربرد آن در سرمایش ساختمانها (تهویه مطبوع)، نگهداری مواد غذایی (یخچال، فریزر و سردخانه ها)، صنایع شیمیایی و غذایی، مایع سازی گازها و پزشکی اشاره کرد.
در این کتاب پس از مقدمه ای بر کاربردها و تاریخچه ی تبرید، روش محاسبه ی بار برودتی به اختصار توضیح داده شده است. سیستم تبرید تراکمی به دلیل اهمیت و کاربرد بیشتر در دو فصل، سیستم های جذبی و تبخیری، هر کدام در یک فصل مجزا و سایر روش هایی که در حال حاضر کمتر مرسوم هستند در فصل هشتم معرفی شده اند. نگارنده امید دارد با ارائه این کتاب که حاصل پانزده سال تدریس درس تبرید و طراحی سردخانه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است، گامی در جهت اشاعه ی دانش تبرید برداشته باشد. آنچه که در سرتاسر کتاب مورد توجه قرار گرفته، سادگی بیان و کاربردی بودن مطالب است. نویسنده کتاب لازم میدارد از استادانی که در سال های گذشته در فراگیری بهتر این مطالب چه بطور مستقیم یا غیر مستقیم راهنمای وی بوده اند تشکر کند. همچنین از آقای دکتر بهمن خستو، آقای دکتر موسوی نائینیان، آقای مهندس حاج سقطی و پیشکسوتان این رشته که کتاب های آنان مسیر اولیه را برای ایشان هموار کرد و آقای مهندس لطیفیان، استاد درس تبرید، به جهت فراهم کردن امکان آشنایی با سیستم های تبرید آمونیاکی و آقای مهندس زاره انجرقلی به دلیل ایجاد ارتباط بین دانسته ی تئوری و عملی کمال تشکر را داشته و نیز یاد دوست عزیزم شادروان رضا فلاح که از مهندسان خبره ی این رشته بوده اند را گرامی می دارم. از خوانندگان محترم این کتاب خواهشمند است هر گونه پیشنهاد جهت تصحیح، حذف یا اضافه کردن مطالب را در ویرایش های بعدی از طریق آدرس پست الکترونیک fj-kazemi@azad.ac.ir به دکتر فرزاد جعفر کاظمی، نگارنده این کتاب اطلاع دهند.
وب سایت نگارنده: www.jafarkazemi.com
علاقه مندان می توانند جهت تهیه کتاب به نشانی اینترنتی http://www.tabadolkar-trainingcenter.com مراجعه نمایند.